Refine
×
2 Daha

Çamaşır Kimyasalları

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Omomatik Konsantre 4 Kg

• Ürün 4,5 kg’lık toz halindedir. • Renkli ve beyazlar için kullanıma uygundur. • 4,5 kg ile 30 yıkama yapabilirsiniz.

136,47 TL + KDV
147,39 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Oxy Matik 20 Kg

• Ürün 20 kg'lık ambalajındadır. • Otomatik çamaşır makinelerinde kullanıma uygundur. • Köpüğü ayarlı bir üründür.
267,56 TL + KDV
288,96 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Oxy Çamaşır Yumuşatıcı 5 Kg

• Ürün 5 kg'lık ambalajındadır. • Sudaki kireçten kaynaklanan sertleşmelerin önüne geçerek çamaşırların ilk günkü yumuşaklığını korumasına yardımcı olur. • Çamaşırlardaki deterjan kalıntılarını yok eder.
57,38 TL + KDV
61,96 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Prohijyen Mat-Hypo Klor Bazlı Sıvı Ağartıcı 20 Kg

• Ürün 20 kg'lıktır. • Ön yıkama ve/veya ana yıkama bölümüne dozajlanır. İyi bir ağartma verimi ve minimum düzeyde tekstil hasarı için yıkama suyu sıcaklığının 20-40 C arasında olmasına dikkat edilmelidir.
251,86 TL + KDV
272,01 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Prohijyen Soft Çamaşır Yumuşatıcı Mor 20,6 Kg

• Ürün 20 kg'dır. • Son durulama suyuna dozajlanır. Otomatik dozaj pompaları ile kullanılmalı, el ile dozajlamadan kaçınılmalıdır.

321,38 TL + KDV
347,09 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Prohijyen Super Az Köpüren Ağartıcılı Toz Deterjanı 20 Kg

• Ürün 20 kg'dır. • Ön yıkama ve ana yıkama bölümlerine dozajlanır. • İşletmeniz için uygun yıkama programı seçilmelidir.
658,57 TL + KDV
711,26 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Kosla Vanısh Leke Çıkaracı 900 ml

Leke Çıkarıcı 18 yıkama. Lekeleri yok eder. Renkleri soldurmaz.
59,45 TL + KDV
64,21 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Oxy Matik 10 Kg

Ürün 10 kg dır. Beyaz renktir. Otomatik çamaşır makinelerinde kullanıma uygundur. Köpüğü ayarlı bir üründür.
137,44 TL + KDV
148,44 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Clax Durasoft Yumuşatıcı 20 Kg

Ürün 20 kg'dır. Son durulama suyuna, her kg kuru çamaşır için yaklaşık 10 gr Clax soft çamaşır yumuşatıcısı dozajlanır. Çamaşırlarınızda hoş bir koku bırakmaktadır.
713,13 TL + KDV
770,18 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Çamaşır Kimyasalları

Çamaşır kimyasalları, çamaşır suyu, çamaşır deterjanları, çamaşır yardımcı yıkama kimyasalları, çamaşır yumuşatıcılarından oluşur. Sadece evde kullanıldığı düşünülse de çamaşır suyu hijyeni sağlamak amaçlı en büyük bakteri ve mikroplara karşı savaşçılardan bir tanesidir. Bu çamaşır kimyasalları koklanması durumunda solunum yollarını tahriş edebilir. Bu nedenle direkt olarak koklanmaması gerekir. Ayrıca kimyasal olduklarından başka bir kimyasal ile karıştırılarak kullanılması tepkime oluşturabileceği için ortaya zehirli gaz yayabilir. Bu çamaşır deterjanları çamaşırları yıkarken daha temiz olmasını, daha yumuşak olmasını, daha güzel kokmasını sağlar. Güzel kokular yayan bu çamaşır deterjanları üzerimize giydiğimizde daha güzel hissettirir. Ayrıca su ile çıkmayan lekeleri çok daha kolay bir şekilde bu çamaşır deterjanları sayesinde çıkarabiliriz. Çamaşır kimyasalları petrol türevli olduğundan doğa ile direkt olarak buluşturulması doğaya zarar verebilir. Suda çözünebildiğinden doğada hızlıca çözünebilir. Bu kimyasallar ile yıkanmış kıyafetler daha hijyenik ve temiz olacaktır.

Çamaşır kimyasallarının avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlardan kimselerin zarar görmemesi için bu kimyasalların çocuklardan uzak tutulması gerekir. Tüm kimyasallar hakkında bilgi sahibi olmamız bizi bir nebze de olsa olası zararlardan koruyacaktır. Bu yüzden edindiğimiz kimyasalların üzerindeki yazılara ve tehlike sembollerine dikkat ederek kullanmalıyız. Çamaşır kimyasallarının avantajlarını saymakla bitiremeyiz belki de. Çünkü bu kimyasalları sayesinde günlük hayatta belki de en çok kullandığımız eşyalardan birisi olan kıyafetlerimizi daha hijyenik daha temiz bir hale getiririz. Sadece temizlemekle kalmaz güzel kokularda verebilir. Ayrıca yumuşatıcı özellikleriyle kıyafetlerimizi daha rahat giyebiliriz. Çamaşır kimyasallarının faydalarının en önemlileri bunlardır. Tabi ki sadece bunlar değildir. Farklı özelliklerdeki bir sürü çeşit kıyafete hasar vermeden yıkama işlemi gerçekleştirebilir. Renkli kıyafetlerin renginin solmamasını sağlayabilecekleri gibi perde, koltuk kılıfı gibi çeşitli ev ürünlerini dahi çok güzel bir şekilde yıkanmasını sağlayabilir.

Çamaşır deterjanı renkli, sıvı deterjan, toz dejeterjan, klor bazlı sıvı ağartıcı, konsantre olarak size uygun olanını tercih edebilirsiniz. Zorlu lekeler için lekenin üzerine direkt olarak sürebileceğiniz Kosla Vanish Leke Çıkarıcı ile lekeleri çıkarabilirsiniz. Ayrıca kıyafetlerin güzel kokması ve yumuşaklık hissini kaybetmemesi için Çamaşır Yumuşatıcılarını kullanmanızı öneririz.


Çamaşırlarımızı Kaç Derecede Yıkamalıyız?

Pamuklu beyazların yıkanması hijyenik açıdan 60 derecede yıkanabilir. Eğer az kirli olduğunu düşünüyorsanız 40 derece de yıkayabilirsiniz. Beyazların kirli olanlarında ön yıkama da yapılmalıdır. Temiz ise beyaz olan çamaşırlarda ön yıkama tercih edilmemelidir. Çünkü bu çamaşırları yıpratacaktır. Renkli çamaşırların yıkanması ise 40 derecede yıkanırlar. Aşırı kirli olduğunu düşündüğünüz var ise ön yıkama yaptırabilirsiniz. Ancak çok aşırı kirli değilse renklerin solmaması için ön yıkama tercih etmemelisiniz. Hassas çamaşırların yıkanması 30 derecede yıkanabilir. Bu çamaşırların daha kısa sürede yıkanması gerekir. Çünkü olası durumlarda çamaşırlar zarar görebilir. Tüm bu detayları ezbere bilmenize gerek yoktur. Çoğu çamaşır makinesi üzerinde bu konular hakkında detaylıca bilgiye ulaşabilirsiniz.


Kullandığımız Deterjanların Temizliğinden Emin miyiz?

Çamaşırları yıkamak için kullandığımız deterjanlar görünürdeki kirleri çok rahat temizleyebilmektedirler. Tabii ki bazı markaların deterjanları zor kirlerde, kiri söküp atamamaktadır. Bu deterjanların kullanılması tercih edilmez. Çünkü görünürdeki kiri bile çıkarmakta olan deterjan göremediğimiz bakterilerde ve kirlerde yeterli hijyeni sağlayacağından emin olamayız. Tabii ki de diğer deterjanlarda da bundan emin olmak kolay değildir. Bu nedenle en yaygın olarak kullanılan deterjanları tercih etmeniz genel olarak temiz yaptığı düşüncesine vardırabilir. Ancak her kıyafette %100 temizlik oranı olacak diye bir kaide yoktur. Ayrıca sadece yıkamaya değil yıkanan süreye de bağlıdır. Ayrıca leke bırakan maddenin cinsi de önemlidir.