Evsel atıklar veya geri dönüşüm için kullanılan çöp torbaları, atıkları biriktirmek ve çevreye daha az zarar verme amacıyla kullanılır. Çöp torbaları çeşitleri arasında öne çıkan büzgülü çöp torbaları ise oldukça işlevsel ürünlerdir. Bu ürünlerin ağzında bulunan ip yardımı ile poşet, sıkıca bağlanabilir ve kolaylıkla taşınabilir. Aynı zamanda endüstriyel alanda da kullanılmaya uygun olarak üretilir.  İşlevsel özelliği açısından kolay bir kullanıma sahip olan bu ürünler, konforlu kullanımı ile tercih edilir.

Büzgülü çöp poşetlerini diğer poşetlerden ayıran en önemli özelliği, poşeti büzerek kapatması ve bu sayede içerisindeki çöplerin dışarıya çıkmasını engellemesidir. Kalın dokusu ile dayanıklı ve güçlü olan büzgülü çöp poşetleri, ayrıca kolay taşınabilir özelliktedir. Rahat bir kullanıma sahip olması ile sıklıkla tercih edilen bu çöp torbaları, farklı alanlarda kullanılmaya uygundur.

Büzgülü Çöp Poşeti Çeşitleri

Büzgülü çöp poşetleri, farklı ebatlara ve renklere sahip çeşitleri ile öne çıkar. Kullanım açısından oldukça konforlu olan bu torbaların çeşitli ebatlarda üretilmesi sayesinde birçok yerde rahatlıkla kullanımı gerçekleştirilebilir. Bu çeşitlerden bazıları şunlardır:

  • Orta boy
  • Büyük boy
  • Battal boy
  • Jumbo boy
  • Tıbbi atık
  • Geri dönüşüm

Çöp torbaları arasında kullanışlı olma özelliği ile öne çıkan büzgülü çöp torbalarının çeşitleri, genellikle sahip oldukları ebatları ile birbirinden ayrılır. Orta ve büyük boy büzgülü çöp poşetleri, evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Battal ve jumbo boylar ise endüstriyel alanda kullanılmaya uygundur. Tıbbi atıkları atmak için üretilen ekstra sağlam tıbbi atık büzgülü çöp poşeti de bu poşetin çeşitlerinden bir tanesidir. Geri dönüştürülmeye uygun olan malzemelerin biriktirilmesi içinse geri dönüşüm çöp torbası kullanılır.

Büzgülü Çöp Poşeti Fiyatları

Büzgülü çöp poşetleri poşetin boyutuna ve paket içerisinde bulunan poşet sayısına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 10’lu ve 15’li olacak şekilde paketlenen çöp torbalarında boyut büyüdükçe paketin içerisinde bulunan poşet sayısı azalır. Aynı zamanda poşetin kalınlığı da fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Çöp torbası fiyatları toptan satın alıma göre de değişiklik gösterebilmektedir. Toptan şekilde alınan büzgülü çöp torbaları tekli alımlara göre çok daha uygun fiyata denk gelmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Büzgülü Çöp Poşetleri Nasıl Kullanılır?

Kullanımı için poşetin ağız kısmında bulunan ipler çekilir ve bu sayede poşetin ağzı büzüştürülür.

Büzgülü Çöp Poşeti Endüstriyel Atıklar İçin Uygun mudur?

Endüstriyel atıklar için büzgülü çöp poşetlerinden jumbo ve battal boylar tercih edilebilir.

Büzgülü Çöp Poşeti Sağlam Mıdır?

Poşetin kalınlığına göre değişmekle birlikte 100 mikron ve üzeri kalınlığa sahip olan bu poşetler oldukça sağlamdır.