Fiyat Aralığı
Marka

Bitki ve Meyve Çayları

Filtre 0
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
42,51 TL + KDV
42,94 TL (KDV Dahil)
42,51 TL + KDV
42,94 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
30,47 TL + KDV
30,77 TL (KDV Dahil)
51,94 TL + KDV
52,46 TL (KDV Dahil)
42,51 TL + KDV
42,94 TL (KDV Dahil)

Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ya da hastalıklardan korunmak için içilen bitki ve meyve çayları oldukça etkilidir. Her mevsim tüketilebilen bu çayların farklı markalardan yüzlerce çeşidi mevcuttur. Siz de tadını sevdiğiniz ve faydalı bulduğunuz bitki ve meyve çaylarını Bizsizeyeteriz üzerinden temin edebilir, gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Meyve Çaylarının Faydaları

Çeşitli sağlık sorunlarını gidermek için tercih edilen meyve çaylarının faydaları şu şekildedir:

 • Meyve çayı faydaları arasında ne yaygın olanı, mevsimsel rahatsızlıkları engellemesidir. Mevsim geçişlerinde sıklıkla içilen meyve çayları öksürük, grip, nezle ve alerji gibi hastalıklarda oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini koruyarak hastalıkların bulaşmasını da engeller.
 • Uyku sorunu olan kişiler tarafından tercih edilen meyve çayları zihni ve bedeni dinlendirerek uykuya dalmayı kolaylaştırır.
 • Pek çok meyve çayı yüksek antioksidan içerdiği için vücuda giren virüs ve mikropları yok eder. Ayrıca hücreleri yenileyerek vücudun direncini artırır.
 • Hazımsızlık, kabızlık, ishal ya da sindirim sistemi rahatsızlıkları olan kişiler meyve çaylarıyla bu sorunlardan kurtulabilir. Hazımsızlığı gidererek sindirim sisteminin rahatlamasını sağlar.
 • Kilo vermek isteyen kişiler meyve çayları tüketerek ideal formuna kavuşabilir.
 • Stres, kaygı ve dikkat dağınıklığı gibi psikolojik sağlık sorunlarına iyi gelir.

Birbirinden farklı faydası olan meyve çaylarının etkisi, düzenli ve dozunda içildiği zaman görülür.

Bitki Çaylarının Faydaları

Sağlık konusunda pek çok faydasıyla öne çıkan bitki çayları, doğal bitki yapraklarından üretilirler. Gündelik sağlık problemlerini ilaçsız çözmek isteyenlerin, alternatif bir yardımcısıdır. Bu kapsamda bitki çayı faydaları arasında en bilindik olanları şunlardır:

 • Sakinleştirici özelliğe sahiptir. Stres, öfke, kaygı ya da depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklardan kurtulmak için rahatlatıcı bitki çayı tercih edilir.
 • Hafızayı güçlendirerek beyin sisi, unutkanlık ve demans gibi zihinsel sağlık sorunlarına karşı oldukça faydalıdır.
 • Şişkinlik, kusma ve çeşitli mide, bağırsak sorunlarına karşı yararlıdır. Bağırsakların çalışmasına ve midenin rahatlamasına yardımcı olur.
 • Özellikle kışın çoğu kişinin tercih ettiği karışık bitki çayı; öksürük, balgam, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, grip, alerji, bronşit ve zatürre gibi sağlık sorunlarına karşı oldukça yararlıdır. Ayrıca bu bitki çayı hastalıklara karşı bağışıklık sistemini de iyi bir şekilde kuvvetlendirir.
 • Çeşitli akciğer ya da solunum yolu hastalıkları, öksürüğe neden olan sağlık sorunları için pek çok bitki çayı türü vardır. Öksürük için bitki çayı içilmesi öksürüğü hafifleterek akciğerlerde ya da solunum yolunda oluşabilecek pek çok sorunu da engellemiş olur.
 • Farklı kanser türlerine karşı bitki çayı içilmesi kanser hücresinin yok olmasına fayda sağlar.
 • Mantar, kaşıntı ya da egzama gibi cilt sorunlarına karşı oldukça yararlıdır.
 • Bitki çaylarının diyabet, kolesterol ve tansiyon gibi kronik sağlık problemlerinde oldukça fayda sağladığı söylenebilir.
 • Kalp ve damar hastalıklarında faydalı olduğu belirtilebilir.
 • Adet düzensizliği ya da çeşitli kadın hastalıklarını iyileştirme ve önleme konusunda yarar sağladığını söylemek mümkündür.
 • Ödem atmak ve kilo vermek için faydalıdır.
 • İltihap söktürücü olan bitki çayları büyük bir antioksidan kaynağıdır.

Bitki ve meyve çaylarının sağlığa faydaları sayısızdır. Siz de doğru bitki ve meyve çayını alarak hastalıklardan korunabilirsiniz.

Meyve Çayı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Meyve çayı genellikle paketli ambalajlar içerisinde satılır. Bundan dolayı meyve çayı alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır:

 • Meyve çayı satın alırken son tüketim tarihine bakmak önemlidir.
 • Pek çok sağlık sorununa iyi gelen meyve çayı türü vardır. Bu sebeple alışverişte sağlık sorununuza uygun çayı almanız gereklidir. Eğer hangi meyve çayını alacağınızı bilmiyorsanız bir uzmandan yardım almanız önemlidir. Aksi takdirde çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz.
 • Meyve çayı satın alırken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise ürünün içeriğini okumaktır. Ürünün içerisinde alerji yapabilen meyveler olabilir. Bundan dolayı içeriğini mutlaka okumalısınız.
 • Ambalajı yırtılmış ya da deforme olmuş meyve çaylarını satın almamanız gerekir. Çünkü bu ürünler nemlenmiş veya güneş ışığına maruz kalmış olabilir.

Son olarak, meyve çayı satın alırken güvenilir internet sitelerinden ya da markaları tercih etmek önemlidir. Bizsizeyeteriz kaliteli ve bilinen meyve çayı markalarını bünyesinde barındırır.

Meyve ve Bitki Çayı Markaları

Birçok meyve ve bitki çayı markası vardır. Herkesin bildiği ve güvendiği çay markalarını Bizsizeyeteriz bünyesinde bulabilirsiniz. Doğuş, Lipton ve Doğadan markalarının çeşitli bitki ve meyve çaylarını sepetinize ekleyebilirsiniz.

Toptan Bitki ve Meyve Çayları

Özellikle kış ve sonbahar aylarında tüketilen bitki ve meyve çaylarını toptan satın almak ekonomik olarak kârlı bir iş olabilir. Sevilen ve sıklıkla içilen bitki ve meyve çayları Bizsizeyeteriz üzerinden toptan olarak tedarik edilebilir. Bitki çayı çeşitleri ve meyve çayları arasından beğendiğiniz ve sağlığınıza yararlı olduğunu düşündüğünüz ürünü çeşitli indirimlerle satın alabilirsiniz.

Özenle paketlenen bitki ve meyve çayları sorunsuz bir şekilde elinize ulaşacak! Bizsizeyeteriz adresinden sağlam paketleme ve hızlı kargoyla lezzetli ve güvenilir bitki ve meyve çaylarına sahip olun!

Sıkça Sorulan Sorular

Kış Aylarında Hangi Bitki Çayı Tercih Edebilirim?

Soğuk kış günlerinde hastalıklardan korunmak ve ısınmak için ıhlamur, kuşburnu, papatya ve rezene gibi bitki çaylarını tercih edilebilir.

Meyve Çaylarının Kaliteli Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Meyve çaylarının kaliteli olduğunu anlamak için demlerken ürünün kokusuna, tadına ve rengine bakmak önemlidir. Ayrıca ürünün son tüketim tarihine ve içeriğine bakılabilir.

Bitki ve Meyve Çayları Bir Arada İçilebilir mi?

Bitki ve meyve çaylarını birlikte içmek doğru olmayabilir. Vücuda çeşitli zararlar doğurabileceğinden bir uzmana başvurmanız tavsiye edilir.