Noki 59210 Seperatör A4 1-10 Rakam resmi
Göz at

Noki 59210 Seperatör A4 1-10 Rakam

19,72 TL + KDV 23,66 TL (KDV Dahil)
Noki 59126 Seperatör A4 2 x 6 Renk resmi
Göz at

Noki 59126 Seperatör A4 2 x 6 Renk

24,16 TL + KDV 28,99 TL (KDV Dahil)
Noki 59212 Seperatör A4 1-12 Rakam resmi
Göz at

Noki 59212 Seperatör A4 1-12 Rakam

23,42 TL + KDV 28,10 TL (KDV Dahil)
Noki 59220 Seperatör A4 1-20 Rakam resmi
Göz at

Noki 59220 Seperatör A4 1-20 Rakam

37,22 TL + KDV 44,66 TL (KDV Dahil)
Noki 59205 Seperatör A4 1-5 Rakam resmi
Göz at

Noki 59205 Seperatör A4 1-5 Rakam

11,96 TL + KDV 14,35 TL (KDV Dahil)
Noki 59125 Seperatör A4 2 x 5 Renk resmi
Göz at

Noki 59125 Seperatör A4 2 x 5 Renk

20,34 TL + KDV 24,41 TL (KDV Dahil)
Noki 59229 Seperatör A4 A-Z Alfabetik resmi
Göz at

Noki 59229 Seperatör A4 A-Z Alfabetik

37,22 TL + KDV 44,66 TL (KDV Dahil)
Noki 59280 Seperatör A4 Ocak-Aralık resmi
Göz at

Noki 59280 Seperatör A4 Ocak-Aralık

23,42 TL + KDV 28,10 TL (KDV Dahil)

Dosya Ayracı Kullanımı Hakkında

Düzen, tasnif ve derleme kategorilerinde yer alan dosya ayraçları birçok alanda yaygın olarak kullanılıyor. Okul, iş ve günlük hayatta düzenleme ve kategorize etmek için kullanılır. Evrakları sıralamak, numaralamak ve sınıflandırma işlemleri, en sistematik şekilde yapılabilir. İstenilen ve aranılan evrakların kolaylıkla bulunabilmesini sağlar. Evrak arasına konulan separatörlerde bulunan işaretleme birimleri zaman kazandırır. Renk, kesim ve belirteç özellikleri birçok farklı işlev sunar.

Dosya ayraçları çalışma ve her türlü faaliyet alanlarında sunduğu özellikler işleri kolaylaştırır. Her ortamda düzen ve sistem sağlar. Dosya ayracı, işlevsel ve pratik olarak evrakların organize edilmesine yardımcı olur. Separatörler belge ile uyumlu biçimleriyle evrakın bulabilir, görünebilir bir sırada olmasını sağlar. Okul, iş, çalışma alanları, ev gibi her faaliyet olan yerde düzen ve sistem sunar. Harf ve rakamlarla işaretlenmiş ayraçlar evrak kategorize edilmesinde sistematik düzen sağlar.

Dosya Ayracı Nedir? Ne İşe Yarar?

Çalışma, okul ve iş hayatında, evde ve özel alanlarda evrak ve kâğıt kullanımı fazladır. Toplantı ve sunumlarda, organizasyonlarda da çoğunlukla evrak ve kâğıt kullanılır. Plan, proje ve stratejik çalışmaların hepsinde de kâğıt ve evrak sıklıkla kullanılır. Her ortamda kâğıt kullanımı oldukça yüksek rakamlarda olur. Bunca yoğun kullanılan evrakların belli bir düzende olmaması karışık ve karmaşa yaratır. Dikkat edilmeyen bir ürün gibi görünse de dosya ayracı önemi ofis ve işyerleri için büyüktür. 

Dosya ayracı karışıklığı ve karmaşayı ortadan kaldırmayı, sistematik düzeniyle sağlar. Fark edilir separatörler farklı içerikleri ayırmaya, konuları sınıflandırmaya, içerikleri kategorilere ayırmaya yardımcı olur. Her iş için ayrı klasör oluşturmaya gerek kalmaz. Tek klasör içerisinde birçok bölüm oluşturulabilir. Her işe ait belge ve evrak, ilgili bölümde muhafaza edilir. Sınıflandırma yapılan evraklar hem zaman hem de yerden tasarruf sağlar.

Aranılan evrak, separatör yardımıyla işaretlerden kolaylıkla bulunur. Harfli veya rakamlı ayraçlar isteğe göre kullanım kolaylığı sağlar. Farklı içerikler isimlerine göre ayrılabilir. İstenirse her içeriğe numara verilerek kullanılabilir. İsimlerine göre ayrılan içerikler ilk harfine göre separatörlerin ilgili bölümüne yerleştirilir. Rakam verilen içeriklerde aynı şekilde ilgili harfin bulunduğu bölümde yer alır. Dosya ayracı al işlemi bizsizeyeteriz sitesinden yapılarak her alanda düzen sağlanır.

Dosyalama ve Arşivlemede Dosya Ayracının Önemi Nedir?

Dosya ayracı avantajları arşivlerde çok fazladır. İş yerlerinde ve çalışma alanlarında bulunan belge ve evrakların tamamı arşivi oluşturur. Arşivlerde geçmiş veya gelecek evraklar olabilir. Kurumsal firmalarda geçmişe yönelik veya mevcut işlemler için arşiv sıklıkla kullanılır. Arşivlerin düzenli olması, gereksiz evrakların ayrılması ve sistematik tasnif yapılması gerekir. Düzenli ve sistematik arşiv her açıdan fayda sağlar. Hem çalışana kolaylık oluşturur hem de istenilen evrak kısa sürede bulunur. Arşivlerde, dosyalarda, ünitelerde ayraç kullanmak düzen oluşturmanın temeli sayılır. Farklı boylarda delinmiş tarihi belli olmayan evrakların bir arada sıralanmasını sağlar. İlgili bölüme konulan evraklar kolaylıkla ayrıştırılarak bulunabilir. Nitelikleri sınıflandırmak için ayraç kullanımı neredeyse şarttır.

  • Ayraçlar sayesinde bütün belgeler bir düzen içinde sıralanarak yerleştirilir.
  • Belli kuruma ait belgeler ayraç ile isimlendirilerek düzenli şekilde muhafaza edilir.
  • Belgeler ayraç yardımı ile tarihlendirilerek sıralanabilir.
  • Önemli belge ve evraklar ayrılan kısımlardan kolaylıkla bulunur.
  • Askılı ayraç dosya içinde farklı bir alan yaratır. Özel evraklar bu alanda korunur.
  • En ekonomik kategorize aracıdır.

Yer, zaman, iş gücü tasarrufu edilmesini sağlayan dosya ayracı özellikleri farklı çözümler sunar. Aynı dosya içinde farklı kategoriler açılarak, ilgili konular tek klasörde toplanmış olur.

Dosya Ayracı Çeşitleri Nelerdir?

Dosya aryacı çeşitleri hem ebat hem de özelliklerine göre birbirinden ayrılmaktadır. İçindeki numara satırlarına göre kategorize edilen seperatörler harf ve rakam içeriklerine göre de sıralanır. Yeni gelişen teknoloji ile üretilen bu ayraçlar hem alfabetik hem de aylara göre sıralanmıştır. Eğer içinde yılın her ayına göre bir sıralama isterseniz o ürünü satın alabilirsiniz.

Farklı boyutlarda üretilen ayraçları tekli veya toptan satışa sunuyoruz. Harf ve rakamlardan oluşan kulakçıkları ayrı renklerle belirginlik yaratmaktadır. Gövde kısımları ayrı olan separatörler ayrı kategori sınıfı oluşturmaktadır. Standart delikleri her klasöre uyum sağlamaktadır. Uzun süre dayanıklı PVC ayraçlar sudan ve nemden etkilenmez. Doğa dostu materyallerden yapılan ayraçlar, çevre dostu misyonu oluşturur. Tek renk, farklı renkler ve şeffaf modellerden üretilir. Numaralı ayraçlar farklı kategorilerden oluşurken kare ve üçgen kulakçık uçları gibi farklı tasarımlı modelleri görsel etki sağlar. A’dan Z’ye alfabetik ve 1-31 harfli ayraçlar sınıflandırma açısından kolaylık sağlar.

Dosya Ayracı Kullanmanın Önemi

Ofis içi belge ve evrakların kolaylıkla belli düzende sıralanmasını sağlar. Okul, ödev ve ders çalışma alanlarında konuların, ödevlerin, ayrıştırılmasında kolaylık sağlar. İş alanlarında sunum ve projelerde detay açıklamalarını sıralarken harf, numara, aylar veya başlıklarla ayrım yapılmasını kolaylaştırır. Suya dayanıklı, yırtılmaz, ıslanmaz ve yıpranmaz ürünler uzun süre dayanıklılık sağlar. Kaliteli ürün yelpazesi sunan Bizsizeyeteriz firmamızın ayraçları belge ve evrakların delinmeden korunmasını destekler.

Separatörlerin etiket kısımlarına önemli not ve açıklamalar yazılabilirken bu etiketler evrak ve belgenin içeriği hakkında bilgi vermektedir. Eğitim alanları, iş dünyası ve her ortamda hız, kolaylık ve düzen sağlayan dosya ayraçları farklı içerik ve modelleri kullanım alanlarına göre belirlenir. Dosya ayracı satın alma işlemleri Bizsizeyeteriz sitesinde güvenli, hızlı ve ekonomik olarak yapılır. Sitemizde SSL güvenlik sertifikası 128 bit teknolojili altyapı sistemi bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Dosya ayraçlarının standart olarak ebatları nasıldır?

Standart olarak üretilen dosya ayraçları A4 boyutundadır.

Dosya ayraçlarının standart çeşitleri nelerdir?

Standart olarak 1-31 arası numaralı, A’dan Z’ye alfabetik, 12 ay ayrımlı olarak üretilir.

Dosya ayraçlarının standart üretim malzemesi nedir?

Standart olarak PP malzemeden üretilir.