Fiyat Aralığı
Marka

Ataşlar

Filtre 0

Ataşlar, farklı özelliklere ve kalınlıklara sahip olan kağıtları bir arada tutmaya yarayan ofis ve kırtasiye gerecidir. Okullarda, ofislerde oldukça fazla gereksinin duyulan bir ürün olmakla beraber ataşlar evrakların çok olduğu çalışma alanlarında sıklıkla kullanılır. Kimi zaman evlerde de birtakım evrakların ve öğrencilerin ders notlarının düzene sokulmasında kullanılan ataşların kullanım alanları fazladır.

Ataşın tanımını tam anlamıyla yapmamız gerekirse; metal veyahut plastik materyallerden üretilmiş olup, her türlü kağıdın bir arada tutulmasını sağlayan kırtasiye ve ofis gerecidir diyebiliriz. Özellikle çocukların eğitim hayatlarında severek kullanabilmesi için ataşlar rengarenk şekillerde de tasarlanıyor. Elbette ki daha düzenli bir çalışma düzeni için ataş kullanılması faydalı olur. Böylelikle sürekli olarak kullanılan evrak, dosya veya defterler düzenli şekilde muhafaza edilir.

Ataş Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğitim ve iş hayatının vazgeçilmez gereci olan ataşlar, hemen her kağıdın düzenli olarak kırışmadan muhafaza edilmesini sağlayan ofis ve kırtasiye ürünüdür. Ataş dediğimiz ürün, belgelerin, önemli evrakların ve okul defterlerinin, kitaplarının sayfalarının düzenli, düzgün şekilde kalmasını sağlıyor. Ofislerde özellikle fazla gereksinim duyulan ürünlerin başında gelen ataşlar, ekonomik fiyatları ve pratik çözüm sunma özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor.

Ataş özellikleri gereği iç içe geçmiş halka şeklinde olan bir tasarıma sahiptir. Basit bir şekle sahip olan ataşların işlevselliği ise fazladır. Tüm yüzeylerin kırışmasını ve sabit şekilde düzenli kalmasını sağlar. Gerek iş hayatında yer alan kişiler için gerekse eğitim hayatına devam eden öğrenciler için ataşların yeri ayrı bir önem kazanır. Özellikle ofis masalarında evrakların kaybolmasını ve düzenli şekilde bir arada olmasını sağlayan ataşlar, kişilerin her zaman zaman kaybı yaşamadan işlerini yapabilmesine olanak sağlıyor.

Ataş Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde teknolojik cihazlar her ne kadar hayatımıza girmiş olursa olsun kimi zamanlarda ofislerde veya eğitim hayatı süresince çıktı alınması gerekebiliyor. Dolayısıyla bu çıktıların uzun seneler sağlıklı şekilde karışmadan, deforme olmadan muhafaza edilmesi için ataşlardan faydalanılır. Ofis gereçlerinden bir diğeri olan zımbalar evraklarda delik açmasından dolayı pek tercih edilmezken, kağıtların bir arada tutulmasını sağlayan ve ayrıca evraklara hiçbir şekilde zarar vermeyen ataşlar ofis ortamlarında daha tercih edilir hale gelmiştir.

Ataşların bu denli sık kullanılması ile farklı türlerde ve ebatlarda ataş çeşitleri üretilmektedir. Ofislerde ve okullarda sıklıkla kullanılan ataş seçenekleri renklerine, boyutlarına ve üretilen malzeme yapısına göre farklılık göstermektedir. Genellikle ataşlar oval, dalgalı ve roket formlarında tasarlanmaktadır. Ataş kullanımı ile konforlu ve düzenli bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz. En fazla tercih edilen ataş modelleri ise şöyledir:

  • Desenli Ataş
  • Renkli Ataş
  • Metal Ataş
  • Büyük Ataş
  • Küçük, İnce Ataş

Ataşlar genellikle boyutlarında göre de tercih edilme durumu değişkenlik gösteren ürünlerdir. Kalın dosyaların bir arada güvenle sabit kalmasını sağlayan büyük ataşlar dosyaların uzun seneler boyunca iyi şekilde muhafaza edilmesine olanak sağlar.

Ofis, Okul Ve İşyeri Kullanımına Uygun Ataşlar?

Ataş bir diğer ismiyle tutturgaç olarak da bilinir. Ataşlar okul ve işyerleri gibi kullanım alanlarına estetik ve pratik bir çözüm üretir. Kullanım alanlarına göre farklı tasarımlarda ve boyutlarda bulabileceğiniz ataş modellerine bizsizeyeteriz e ticaret sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle okul hayatında ataş modelleri arasından renkli olan ataşlar daha sıklıkla tercih edilir. Farklı renklerdeki ataşları tercih ederek ders notlarınızı önem seviyesine göre sınıflandırabilirsiniz.

Ataş kullanım alanları gereğince farklı boyutlarda üretilmektedir. Böylelikle mm açısından farklı boyutlarda olan ataşları kağıt türlerini, dosyaları arşivlemek için kullanabilirsiniz. Mantar panolara asılan birtakım evrakları renkli ataşlarla daha canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Resmi dairelerde ve kurumlarda daha sıklıkla metal ataşlar kullanılır. Tek renkten oluşan metal ataşlar daha çok altın sarısı renklere sahiptir. Bu tür ataşlar metal ve dayanıklı iskeleti sayesinde tüm evraklarınızı bir arada kırışmadan düzenli şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Böylelikle uzun seneler evraklarınızın kaybolmadan saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Ataşların boyutları genel olarak 1 numaradan başlar ve 10 numaraya kadar gelir. Bu şekilde ataşların boyutlarının sınıflandırması yapılır. Numarası artan ataşların boyutları da artar ve elbette bu durumda ataş fiyatları da artar. Ataş numaraları arttıkça ataşların boyutları da bu şekilde isimlendirilir.

  • Jumbo ataş
  • Dev ataş
  • Mega ataş

Bu ataş türleri arasından dev ataşlar büyük ve uzun şekilde olan defterlerin, kalın dosyaların bir arada tutulmasında oldukça işe yarar. Ataş satın alırken hangi alanda kullanmak istediğinize karar vermeniz ve o şekilde ataş siparişi oluşturmanız gerekir.

Toptan Ataş Alışverişi

Bizsizeyeteriz e ticaret sitesinden rahatlıkla tüm kırtasiye ve ofis ihtiyaçlarınızı güvenle ve seri şekilde karşılayabilirsiniz. E ticaret sitesi tüm müşterilerinin ataş ihtiyaçlarını toptan şekilde uygun fiyatlarla giderebilmelerine olanak sağlar. Site bünyesinde ofis ve kırtasiye malzemeleri kategorisi altında farklı markalarda olan ataşları inceleyebilir ve uygun fiyatlarla toptan ataş satın alarak stok yapabilirsiniz.

Toptan ataş alışverişi denildiğinde akla gelen e ticaret sitelerinden biri olan Bizsizeyeteriz’de dilediğiniz ataş çeşitlerine ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular?

Dayanıklı Ataşları Nereden Bulabilirim?

Kaliteli ve uzun yıllar deforme olmadan kullanabileceğiniz ataş modellerini toptan şekilde satın alabileceğiniz platform Bizsizeyeteriz e ticaret sitesidir.

En Kaliteli Ataş Markaları Nelerdir?

Proje ödevleri, evraklar, belgelerin bir arada düzenli şekilde kalmasını sağlayan ataşlar farklı markalar altında üretilmektedir. Kaliteli ataş markalarına Bizsizeyeteriz e ticaret sitesinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Ataş Boyutları Önemli Midir?

Kullanım alanlarına göre ataşların boyutları, materyalleri farklı olabilmektedir. Dolayısıyla her kullanım alanına yönelik olan ataş modelleri ve renklerine Bizsizeyeteriz E Ticaret sitesinden ulaşabilmeniz mümkündür.