Fiyat Aralığı
Marka

Ataşlar

Filtre 0

Ataşlar

Eğitim sektöründe ve iş hayatında sıklıkla kullanılan ataşlar, çeşitli görevlerde büyük fayda sağlıyor. Kimileri bu kelimeyi ataç olarak tercüme etse de kelime TDK tarafından ataş olarak kabul ediliyor. Bu yüzden ataş olarak yolumuza devam etmemiz daha doğru olacaktır. Bu eşyanın temel görevi ise dosyaları veya kağıtları birbirine kenetlemektir. Bu sayede bir işte çalışırken istediğimiz dosyalara daha hızlı ulaşabiliriz. Zamandan tasarruf sağlayan ataşlar, hemen hemen her eve de lazım diyebiliriz.

Ofis ürünleri arasında önemli bir yere sahip olan ataşlar ile kısa sürede dosyaları düzenleyebilmek mümkündür. Bu durum dosyaların kırışmasına engel olarak belli bir düzenin sağlanmasına da yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ataşla tutturulan dosyaların kaybolma riski de en aza iniyor. Aynı konuyla ilgili dosyaları bir araya getirerek ataşlamak büyük kolaylık sağlar. Pratik çözümler için ofislerde mutlaka ataşların bulundurulması gerekiyor.


Neden Ataş Kullanmalıyım?

Ofisler de ve okullarda kağıtların kırışmasını önlemek ve kağıtların kaybolmasına engel olmak için ataşlar sıklıkla kullanılmaktadır. Dolayısıyla ataşladığınız kağıtlar kısa sürede bulup çıkarabileceğiniz için zamandan tasarruf kazandırır. Küçük ama etkili olan araçlar sayesinde belge ve evrakların kaybolma riski ortadan kalkar. Aynı zamanda emek harcayarak uzun zaman uğraştığınız kağıt istifleri kaybolduğunda emeğiniz de boşa gidecektir. Ataşlar böyle bir emek kaybının da önüne geçmiş olacaktır.

Kağıtları zımbalamak pratik bir yöntem olarak görünse de bu durum kağıtların delinip hasar almasına neden olmaktadır. Bu kağıtlar kısa sürede kenarlarından yontulurken ataş kullanılarak birleştirilen kağıtlar daha uzun süre sağlam bir şekilde ayakta kalabilmektedir. Üstelik kağıdın delinmesi gibi bir sorun da oluşmayacaktır. Ataşlar, kolayca kağıtları birleştirir ve istediğiniz zamanda çıkartılır. Zımbaları sökmek ise daha fazla zaman alıcıdır. Bunun için sökücü kullanmanız gerekir. Bu da kağıdın yine zarar görmesine ve zaman kaybetmenize neden olur. Hiçbir zararı olmayan ataşlar uygun maliyetleri ile de dikkatleri üzerine çeker. Bu yüzden zımba yerine ataşlar daha çok tercih edilmektedir.

İş yeri çekmecemizde veya masamızın üzerinde mutlaka birkaç tane ataş bulundurulmalıdır. Bu durum bize işlerimizi yapmamızda büyük fayda sağlayacaktır. Eğer evimizde kağıtlarla sık sık uğraşmamız gerekiyorsa, okuyan birileri varsa da mutlaka ataşa ihtiyaç duyulacağından evde de bulundurulmalıdır. Uygun fiyatlı olmaları sayesinde kolayca istediğiniz ataşı alabilirsiniz. Teknoloji çağı ilerlediği için oldukça değişik renk ve farklı türde ataşlar ortaya çıkmıştır.


Ataşın Faydaları Nelerdir?

Ataşın ortaya çıkmasıyla ortadan kalkan iğneler de artık panolar da kullanılır olmuştur. Bunun yerine getirilen zımba da kağıtları birleştirme de işlev görür ancak kağıda zarar verdiği için çok fazla tercih edilmez. Ayrıca ayakta durabilen ataşlar bazı notların unutulmaması konusunda da yardımcı olmaktadır. Masa üstünde rahatlıkla durabilen ayaklı ataşlara istediğiniz not kağıdını sıkıştırabilirsiniz. Bunlar küçük aletlerdir ancak yaptıkları görevler gerçekten büyük denebilecek kadardır.

Kağıtları dosyalamanıza yardımcı olan ataşlar, renk renk biçimleriyle de dikkat çeker. Kendinize uygun ilgi çekici renkler seçerseniz bu sayede istediğiniz dosyaya daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bazı renklerin akılda kalıcılığı daha yüksektir. Bunlara kırmızıyı örnek verebiliriz. Bazı ataşların boyutu büyük bazılarınınki ise daha küçüktür. Bu ataşların kullanımı, birleştireceğiniz kağıtların fazla veya az olup olmadığına göre değişecektir.