Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

Askılı dosya ve havuzlar, çoğunlukla iş alanlarında bulunan önemli evrakların arşivlenmesinde ve korunaklı bir şekilde saklanmasında tercih edilmektedir. Askılı dosyalar yapısı gereğince iş alanlarında ve arşiv bölümlerinde kullanım kolaylığı açısından sıkça kullanılmaktadır. Askılı dosyalar sayesinde, önemli evrak ve belgeler rahatlıkla korunmaktadır. Askılı dosyalar, tasarımı gereğince içerisinde fazlaca sayfaya yer vermemektedir.

Ancak üst bölümündeki bulunan isimlik bölümü ile evrak rafı görünümünde olmakta ve insanlara pratik bir kullanım hizmeti sağlamaktadır. Çoğunlukla askılı dosyalar, askılı dosya havuzları ile bir arada kullanılmaktadır. Askılı dosya havuzu, dosyaların toplu ve düzenli olarak bir alanda tutmayı sağlayan araçlardır. Böylelikle iş alanında, ofis ve eğitim gibi birçok alanda dosya düzenini sağlamak için oldukça ideal bir üründür.


Askılı Dosya Nedir?

Askılı dosya nedir, önemli belge ve gerekli evrakları bir düzen içerisinde bir arada tutarak korunmasını sağlayan ve kayıp olmasını engelleyen her alanda tercih edilen bir kırtasiye ürünü olarak bilinmektedir. Askılı dosyalar sayesinde içine koymuş olduğunuz evrakı düzgün ve tertipli bir şekilde arşive kaldırmak mümkündür.

Askılı dosyalar birçok alanda insanlara kullanım kolaylığı ve pratik bir hizmet sunmaktadır. Böylece düzenli bir şekilde askılı dosya içerisinde arşivlenen bir belge sonradan rahatlıkla zaman kaybetmeden bulunabilmektedir. Başta iş hayatı olmak üzere eğitim, sağlık ve ev gibi birçok alanda dosyalar insanların kullanmış oldukları belgeleri arşivlemek için tercih ettiği araçlardan olmaktadır.

Belgeleri düzenli bir şekilde arşivlemeye yardımcı olan ve düzen içerisinde güvenli bir arşivleme hizmeti sunan askılı dosyalar, son dönemde insanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir.  Askılı dosyaların tercih edildiği alanlara göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kullanılacak alana göre en uygun askılı dosya modelini tercih etmek, daha verimli bir iş ve eğitim hayatı için önemli rol oynamaktadır.


Askılı Dosya Gereçleri Nelerdir?

Askılı dosya gereçleri, askılı dosyaların kullanılmasına pratiklik sağlayan ürünler olmaktadır. Askılı dosyalar, evrakların düzenlenmesi, korunması ve zarar görmemesi gibi sebeplerden dolayı sıkça tercih edilmektedir. Askılı dosyaların kullanımını kolaylaştırmak için günümüzde kullanılan ve sıkça tercih edilen dosya gereçleri bulunmaktadır. İnsanlar tarafından en çok tercih edilen ve kullanım kolaylığı sağlayan dosya gereçleri; askılı dosya dolabı, askılı dosya havuzu ve askılı dosya teli olmaktadır.

Askılı Dosya Dolabı: Genellikle askılı dosya ürünleri arasında ilk tercih olarak sayılmaktadır. Askılı dosya dolabı, başta iş yerleri ve ofisler olmak şartıyla birçok alanda askılı dosyaların rahatlıkla arşivlenmesi için tercih edilen gereçlerdendir. Arşivlenen evraklara kolaylıkla ulaşmak ve güvenli bir şekilde arşivlenmesinde yardımcı olan askılı dosya dolaplarının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Genellikle değişik boyutlarda ve farklı güvenlik yöntemleri içeren dosya dolapları olarak değişkenlik göstermektedir.

Askılı Dosya Havuzu: Askılı dosyaların derli toplu bir şekilde bir arada durmasını sağlayan ve bu sayede düzenli görünüm elde edilmesinde askılı dosya havuzları tercih edilmektedir. Genellikle tasarımı gereğince farklı boyutları bulunmaktadır. Askılı dosya kavalyesi, askılı dosya havuzlarının içeriğinde dosya bulma konusundaki oldukça yardımcı olan bir araç olmaktadır.

Askılı Dosya Teli: Askılı dosya teli, içerisinde tel bulunan askılı dosyaların içerisinde bulunması gereken gereçlerden olmaktadır.