Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

Arşiv kutusu evrak ve belgelerin, sistematik bir yöntemle düzenlenmesini ve saklanmasını sağlar. Modern teknoloji çağında arşivleme işlemleri bilgisayar ortamında sanal olarak yapılmaktadır. Fiziki olarak belgelerin saklanması yedekleme olarak yapılır. Her türlü olumsuz koşulda ihtiyaç duyulan belgeler fiziki arşivde korunur. Arşivleme, evrak ve belgelerin sıralı ve düzenli olarak saklanmasıdır. Bu işlem fiziki olarak kutu ile yapılır. Belgelerin ilgili kişi tarafından kolaylıkla bulunmasını sağlar. 

Belgelerin saklanması kadar zamanında kolaylıkla bulunması da önemlidir. Belgelerin kolay ulaşılır ve kolay bulunur olması işleri hızlandırır. Muhasebe, insan kaynakları, servis birimleri, iş güvenlik sektörü gibi birçok alanda arşiv tutulmak zorundadır. Bu sektörlerde yoğun evrak akışı yapılır. Değerli ve önemli belgelerin mutlaka fiziki olarak da saklanması gerekir. Arşiv alanlarında düzen, sistem ve kolaylık yaratır.

Arşiv Kutusu Nedir?

Arşivleme kutusu arşiv yapılması gereken belgelerin tasnif edilerek saklanmasını sağlar. Arşivleme işlemleri için ihtiyaç duyulan sistem yaratılır. Kurumlarda kolay bulma konusunda rahat edilecek şekilde düzenleme yapılır. Hızlı, pratik ve en kolay evraklara ulaşma sistemi kurulur. Arşivleme sistemleri genellikle yıllara ve tarihlere göre yapılır. Hastanelerde, muhasebelerde, yoğun kişi trafiği olan sektörlerde arşivleme sistemleri mutlaka kullanılır. Farklı kapasiteli kutular iş ve eğitim alanlarında yaygın olarak kullanılır. Dosyalar öncelikle düzenlenerek arşivleme için kategorize edilir.

Düzenleme yapılan dosyalar, ihtiyaç duyulan kutulara konularak saklanır. Kutular arama sistemine göre numara, harf veya tarih olarak sınıflandırılır. Kategorize işlemleri kullanım amacına ve arama metoduna göre belirlenir. Bu ayrımlar arşiv kullanılacak birimin ihtiyacına göre seçilir. Arşiv yapılacak belgeler kullanım önemine ve aciliyet sırsına göre de kategorize edilebilir. Sıklıkla kullanılan ve her an ihtiyaç duyulan belgeler az kapasiteli kutulara konulur. Arşivleme kutuları el altında olacak yerde veya masa üzerinde tutulabilir. Bu şekilde masa üstü ortamlarının da düzenli ve sistemli olması sağlanır.

Arşivleme Kutuları Çeşitleri

Arşiv kutuları her alanda ve ortamda düzen oluşturmak için kullanılır. Belgelerin bulunduğu dosyaların zarar görmeden uzun süre saklanmasını sağlar. İhtiyaca göre birçok kutu seçeneği bulunmaktadır. Farklı modeller ve ebatlarda üretilen kutular istenilen tasnifleme sistemine uyum sağlar. Tozdan, kirden, nemden koruma sağlayan kutular uzun kullanım ömrüne sahiptir. Evraklar, sözleşme ve projeler, fatura ve taşıma irsaliyeleri gibi önemli belgeler kutularda korunarak saklanır. Her alana uygun kutu modelleri üretilmektedir.

  • Üçgen arşivleme kutuları
  • Plastik arşivleme kutuları
  • Karton arşivleme kutuları

Üç farklı model ve seçenekle üretilen kutuların tercihleri kurum ihtiyacına göre yapılır. Üçgen kutular A4 boyutunda evrakların kolaylıkla saklanmasına yardımcı olur. Geniş ve kullanışlı iç alana sahiptir. Farklı ölçülerde ve farklı renklerde üretilerek satışa sunulur. Kaliteli üretim malzemesi uzun süre dayanmasını sağlar. Plastik kutular poşet dosyaların düzenli olarak saklanmasını sağlar. Belgeler poşetler içine yerleştirilerek kutu içinde saklanır. Karton kutular sık kullanım için gereken evrakların konulmasını sağlar.

Çoğunlukla el altında tutulan kutular masa üstünde kullanılır. Az sayıdaki dosya ve evrakların saklanması için tercih edilir. Masa üstü havuzlu arşiv bölmelerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Tasarımı ve üretim malzemesi nedeniyle uzun kullanım süresine sahiptir. Her model en fonksiyonel saklama özelliklerini sunar. Kapasiteye, ihtiyaca ve kullanım sıklığına göre çeşitleri tercih edilir. Renklendirme seçeneği de kategorize etmek için kullanılan yöntemler arasındadır. Arşiv kutusu al işlemi için Bizsizeyeteriz sitesinde, ekonomik ve kurumsal alışveriş olanağı sunuluyor.

Ofis Kullanımına Uygun Arşivleme Kutuları

Ofis için arşiv kutusu evrakların düzenlenmesi ve korunması açısından önemlidir. İşlem hacmi ve çalışan sayısı fazla olan işletmelerde arşivleme en önemli kriteri oluşturur. Evraklarda, düzenleme, sıralama ve sistematik kategorize etmek hayati değerdedir. Zamanla yarışılan sağlık ve eğitim gibi sektörlerde, arşiv düzeni ilk sırada yer alır. Kolay ulaşmak kadar evrakların güven içinde tutulması da aynı değerde önem taşır. Kutular kurum ve çalışanlar için zaman, enerji ve alan tasarrufu sağlar. Uzun yıllar güven içinde tutulmasına destek olur.

Her klasör tipi ve boyutuna göre kutu seçenekleri bulunur. Kutu kapasiteleri evrak saklama sayısı ile değerlendirilir. Dosya adedine göre genişlik seçenekleri belirlenir. Kurumlarda kutuların yerleşeceği raf ölçüsüne uygun tercihler yapılır. Seçeneklerin çok olması arşivleme birimleri için avantaj sağlamaktadır. Arşivleme için kullanılan kutular toplu veya perakende olarak satılır. Üretim maliyeti açısından ekonomik seçenekler oluşturur. Arşiv kutusu fiyatları toptan alımlarda daha avantajlı olmaktadır. 5 cm genişliğe sahip kompakt kutu modelleri masa için ideal kullanım sağlar. 380 sayfa ile 1000 sayfa kapasiteli kutu seçenekleri bulunmaktadır.

Uygun Fiyatlı Arşiv Kutusu Bizsizeyeteriz’de

Kutu fiyatları ürünlerin üretim malzemesine, ebatlarına ve kapasitesine göre değişmektedir. Model farklılıkları da fiyatı değiştiren bir faktördür. Kutularda aranılan en büyük özellikler dayanıklı ve sağlam olmasıdır. En uygun fiyatlı arşiv kutusu satın alma işlemi Bizsizeyeteriz sitesinde yapılmaktadır. Uygun fiyatlı model seçenekleri ve geniş ürün yelpazesi ile kurumsal hizmet sunan firmamız ofis ve işyerleri için toptan ürün satışı yapmaktadır.

Güvenli, kaliteli ve garantili satış hizmeti sitemiz üzerinden sağlanırken kurumsal firmalara ürün satış ve servis hizmeti verilmektedir. SSL güvenlik sertifikası ve teknolojik altyapı desteği ile hızlı, güvenli ve ekonomik alışveriş hizmeti sunulmaktadır. Bizsizeyeteriz olarak kırtasiye malzemeleri, temizlik ve gıda ürünleri, kartuş ve sarf malzemeleri gibi farklı alanlarda geniş ürün yelpazesini size sunuyoruz. Ulusal ve uluslararası, kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerle her zaman bizi tercih edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Arşiv klasörü seçenekleri nelerdir?

Plastik, karton ve üçgen arşiv kutuları seçenekleri bulunuyor.

En çok satılan arşiv kutusu ölçüsü nedir?

En çok satılan ölçü 9 x 24 x 32 cm- 680 sayfa kapasiteli.

Arşiv kutusu kapasitesi nedir?

Arşiv kutusu kapasitesi aldığı evrak sayfa sayısını ifade eder.