Anahtar Kutuları ve Para Kasaları

Kriterlerinize uyan ürün bulunamadı.

Anahtar kutuları ve para kasaları günlük hayatımızda karşımıza çıkan nesnelerdir. Bu nesnelerin kullanımı, kullanıcılara pek çok avantaj sağlamaktadır. Anahtar ve buna benzer eşyaların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi için anahtar kutularına ihtiyaç vardır. Anahtarlarını devamlı olarak kaybeden ve tekrar yenisini çıkarmak zorunda kalan kişiler için anahtar kutuları birebirdir. Anahtar kutuları kişilerin zevklerine göre farklı renklerde ve farklı tasarımlarda olabilmektedir. Böylelikle ortaya dikkat çekici ve şık tasarımlı anahtar kutuları çıkabilmektedir.

Para kasaları ise adı üzerinde paraların saklanması için üretilen nesnelerdir. Fakat para saklamanın yanında değerli eşya, evrak, tapu, muhasebe evrakları, altın, mücevher gibi hem maddi hem de manevi değeri olan maddeler de saklanabilmektedir. Genellikle çelik olarak tasarlanmaktadır. Dolayısıyla normal kasalara göre daha fazla güvenlikli olduğunu söylemek mümkündür. Para kasaları, kişilerin değerli eşyalarını koruyabileceği gibi aynı zamanda da eşyaların tamamlayıcısı olarak dekoratif şekillerde kullanılabilmektedir. Eğer saklanacak olan nesnelerin maddi bir değeri yoksa mekan dekorasyonu için doğru tercihtir. Böylelikle ortamın havasını değiştirmektedir.

Anahtar Kutularının Özellikleri

Evden çıkarken anahtarı bırakmaya yer bulamayan kişiler genellikle anahtar bırakmak için ayakkabılıkların içini, paspas ve saksı altlarını tercih etmektedir. Fakat bu yöntem elbette güvenli değildir. Çünkü herkes tarafından bilinmekte ve yabancı kişiler tarafından kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Yazlığına giden kişiler de denize inerken anahtarı nereye koyacaklarını bilememektedirler. Tüm bunların çözümü ise anahtar kutularında saklıdır. Kullanıcılar evlerinin dışına anahtar kutusu monte ettirdiği zaman içerisine rahatlıkla anahtarlarını bırakabilmektedir. Anahtar kutularının şifrelerini yalnızca kendileri bildiği için de oldukça güvenlidir.

Anahtar kutularının pek çok farklı modeli bulunsa da genellikle hepsi aynı özelliklere sahiptirler. Güçlendirilmiş döküm çelik gövdeden imal edilmektedir. Ayarlanabilir şifreli özelliği sayesinde her kullanıcının kendine özel oluşturduğu şifre ile erişim sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek güvenlik için kasanın içerisinde sabitleme delikleri bulunmaktadır. Anahtar kutuları sadece iç mekanda kullanım için değil aynı zamanda dış mekanlarda da kullanım için tasarlanmaktadır. Bu nedenle su geçirmez özelliğe sahiptir. Hem su geçirmez özellikleri hem de sağlam yapılarıyla kullanıcılara uzun vadeli kullanım sunmaktadır.

Para Kasası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Para kasası seçiminde öncelik olarak ihtiyacın belirlenmesi gereklidir. Böylelikle ihtiyaca uygun tipte ve boyutlarda para kasasına sahip olunabilmektedir. Para kasasının yerleştirileceği yere göre de tip ve boyut belirlenmelidir. Hatta yer problemi yoksa uzun vadeli düşünerek büyük boyutlarda bir para kasası tercih edilmelidir. Çünkü para kasaları zaten uzun ömürlü eşyalardır. Para kasasının büyük olması güvenlik açısından da kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Para kasasının içerisinde hangi tür eşyaların muhafaza edileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Para kasası seçimi yaparken güvenlik ihtiyacının seviyesinin ve tipinin belirlenmesi de oldukça önemlidir. Dışarıdan gelebilecek tehditlere, yangınlara, ev ve işyerlerinde çocuklara veya diğer çalışanlara yönelik güvenlik seviyesinin belirlenmesi gereklidir. Bunun yanı sıra da para kasasının bulunacağı ortamın mevcut güvenlik koşulları kötü niyetli kimselerin kasa üzerinde hangi süre zarfında çalışabileceğinin de sabitlenmesi gereklidir. 5 dk sürebilecek, 15 dk sürebilecek, 30 dk sürebilecek ve 30 dk üzerinde sürebilecek saldırılara karşı seçim yapılmalıdır.