Çok Al Az Öde
Alışverişe Başla! *Sadece sınırlı bir süre.

1.000 ₺ ve Üzeri Siparişlerde İstanbul'un Merkez Bölgelerine Ücretsiz Kargo!

En Çok Kullanılan Ambalaj Ürünleri

En Çok Kullanılan Ambalaj Ürünleri

 

Paket Servis Hizmeti Veren İşletmeler için Gerekli Ambalaj Ürünleri Nelerdir?

Yemek sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde, son yıllarda paket yemek servisi hizmeti oldukça yaygın hale gelmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri, yemek siparişi veren internet sitelerinin çeşitliliğinin artmasıdır. Paket servis için gerekli ambalaj ürünleri restoranlar tarafından verilen servis hizmetleri sırasında doğru seçilmesi gereken ürünler içinde yer alır.

Paket servis hizmetleri, oldukça hassas olunması gereken bir konudur. Servis sırasında müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmalıdır. Bu yüzden yemek paketi içerisindeki tüm malzemeler özenle seçilmelidir. Dolayısıyla paket servis hizmeti veren restoran ve diğer işletmelerin servis sırasında iyi bir ambalaj paketi sunmaları gerekir. İyi bir ambalaj, bu tip işletmelerin başarılarını arttıran önemli bir unsur olmaktadır. Bu noktada Biz Size Yeteriz olarak, paket servis için gerekli ambalaj ürünleri üretimini ve satışını en iyi şekilde yapmaktayız.

Ambalaj Nedir?

Ambalaj, içinde bulunan ürünü koruyan, hijyenik ve güvenli bir şekilde alıcıya ulaşmasını sağlayan paketlerdir. Paket serviste kullanılan ambalaj çeşitlerinin genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Koruma
 • Depolamayı kolaylaştırma
 • Taşınırken kolaylık sağlama
 • Ekonomik olma
 • Üzerinde bilgilerin yer alması
 • Geri dönüştürülebilir özellikte olma

Bunun yanında ambalajlar satışta devamlılığı sağlar. Ambalajların en önemli kullanım amacı, içerisinde bulunan ürünü ilk günkü tazelikte koruyup müşteriye ulaştırmaktır. Özellikle paket servis gibi hizmetlerin çoğalması ile ambalaj ve paketleme hayatımızda önemli bir yer edinmiştir.

İyi Bir Ambalaj Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli ve iyi bir ambalaj, içerisinde bulunan ürünün kalitesini, değerini ve markasını destekleyip arttırır. Bunun yanında ürünün farklılıklarını da ortaya koyar. Dış görünüşünden dolayı alıcılar tarafından rahat benimsenebilme ve satışta süreklilik sağlama gibi işlevleri yerine getirir.

Ambalaj üretimi yapılırken tüm bu özelliklerin ayrı ayrı hesaplanıp buna göre bir üretim yapılması gerekir. Aksi takdirde yemek ve diğer satış oranlarında istenilen sayılara ulaşılmayacaktır. İyi bir ambalajda olması gereken genel özellikler ise şunlardır:

 • Ürünü temiz tutması gerekir. Böylece zararlı tüm mikroorganizmaların ambalaj içerisindeki ürüne bulaşması engellenir.
 • Paket serviste kullanılacak olan ambalajların yemeğin sıcaklığını koruyan cinsten olması gerekir.
 • Besin kayıplarını en düşük seviyede tutmalıdır. Bu yüzden içerisinde azami koruyucu özelliği bulunmalıdır.
 • Ambalajın dış tasarımının taşıma ve dağıtıma uygun olarak tasarlanmış olması gerekir.
 • İçerisinde bulunan gıdayı kimyasal ve fiziksel tüm tehlikelere karşı koruması önemlidir.
 • Ambalajın şekli, büyüklüğü ve ağırlığına dikkat edilmelidir.
 • Paket üzerinde gıdanın içeriği, en uygun kullanma ve saklama koşullarını gösteren bir etiket bulunmalıdır.
 • İçindeki ürün ile ilgili bilgi vermesi gerekir. Bu sayede alıcılar aldıkları ürün ile ilgili şüpheye düşmeyeceklerdir.

Uzak bir bölgeye gidecek paket servis ürününün, servis elemanı tarafından sağlıklı bir şekilde taşınabilmesi için ambalaj paketinin içine rahat tutulabilir malzemeler eklenmelidir. Bu sayede daha kullanışlı ve güvenli olacaktır.

Paket Servis Ürünleri Nelerdir?

Paket servis sırasında kullanılabilecek ambalaj ürünleri satışa sunulan ürünün türüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak paket servis hizmeti için gerekli ambalaj ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

Plastik Kaplar

Plastik kaplar restoran ve diğer işletmeler tarafından en fazla kullanılan ambalaj türüdür. Genel özellikleri kapaklı ve sızdırmaz olmasıdır. Plastik kaplar daha çok sos kapları, dondurma kapları, kahvaltı setleri, bölmeli kaplar olarak tercih edilir.

Alüminyum Kaplar

Paket servis hizmeti içinde alüminyum kaplar en kullanışlı ambalaj ürünleri arasında yer alır. Bunun nedeni yemeğin sıcaklığını ya da soğukluğunu uzun süre tutmasıdır. Alüminyum kaplar diğer paket servis ambalajlarına göre daha dayanıklıdır.

Karton Tabaklar

Karton tabaklar sıcak ve sıvı yiyeceklerin en rahat taşındığı ürünlerdir. Diğer ambalaj türlerine göre çok daha sağlıklıdır. Çeşitli ebatlarda üretilen seçenekleri ve tam kapanma sağlayan kapakları ile yemeklerin dökülüp taşmasının engellenmesine yardımcı olur.

Kağıt Ambalaj Ürünleri

Kağıttan üretilmiş ambalaj ürünleri paket serviste en fazla tercih edilen ürünlerden bir diğeridir. Yemek taşımayı oldukça kolaylaştırır. Kağıt ambalaj ürünleri arasında hamburger kutuları, patlamış mısır kutuları, kağıt çanta modelleri tercih edilen ürünler arasındadır. Aynı zamanda tek kullanımlık bardaklar konforlu kullanımlarından dolayı vazgeçilmez parçalar haline gelmiştir.

Kağıt Çanta Modelleri

İstenilen ebatlarda üretilebilen kağıt çanta modelleri, paket servis hizmetinde siparişin dış görünüşü ve sunumu açısından oldukça önemlidir. İçeriğinde plastik gibi maddeler olmadığı için oldukça sağlıklıdır.

Bu ürünler, servislerin taşınması esnasında kolaylık sağlayacak niteliklere sahiptir. Bununla birlikte paket servis içerisinde müşteriye gönderilmesi gereken ürünler de vardır. Biz Size Yeteriz, tüm bu ürünleri üstün kalitesiyle satışa sunmaktadır.

Paket Servis İçinde Olması Gereken Ürünler

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına eksiksiz bir yemek sunumu hazırlanmalıdır. Bu nedenle paket servislere eklenmesi gereken ürünler tasarlanır. Ürün çeşitleri şu şekilde karşımıza çıkar:

 • Hışır Poşet: Çeşitli boylarda üretilen hışır poşetler, paket servis kaplarının taşıp sızdırmaması için kullanılan kullanışlı ürünlerden birisidir. Paketlerin kolay bir şekilde müşterilere taşınmasını sağlar. Bunun yanında en uygun fiyatlı ürünlerin başında gelir.
 • Kolonyalı Mendiller: Paket servis hizmetinin hijyen açısından olmazsa olmaz ürünlerinden birisi kolonyalı mendillerdir. Bu yüzden mutlaka paket çanta içerisine eklenmesi gerekir. Restoran ya da diğer işletmelerin kalitesini arttıracak ürünler arasında yer alır.
 • Pipetler: Pipet çeşitleri içeceklerin yanında mutlaka bulunması gereken ambalaj ürünlerinden biridir. Plastik ve kağıt olarak üretilir. Birçok renk ve deseni de mevcuttur.

Hijyenik, sağlıklı ve güvenilir bir paket servis hizmeti için doğru ambalaj ürünlerinden faydalanmak, restoranın veya işletmenin daha fazla müşteri memnuniyeti kazanmasını sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Paket Servis Ambalaj Ürünleri Fiyatları Nelerdir?

Paket servis için kullanılan ambalaj fiyatları, ürünün kalitesine ve sayısına göre değişir. Ürünler daha çok toplu satıldığı için toptan fiyatlar üzerinden ücretlendirilir.

En Sağlıklı Ambalaj Türü Hangisidir?

En sağlıklı ambalaj türü kağıttan üretilen ambalajlardır. Kağıt ambalajlar daha çok sıcak ürünlerin paketlenmesinde tercih edilir.

Paket Servis Hizmetinde Kullanılan Diğer Ambalaj Ürünleri Nelerdir?

Servis sırasında paket içerisinde yer alan çatal, kaşık, bıçak, peçete, tuz, baharat, turşu ve kürdan gibi malzemelerinde ambalajlanmış olması gerekir.

Yorumunuzu bırakın