Refine

Alüminyum Folyolar

Olarak görüntüle Izgara Liste
Göre sırala

Alüminyum Folyo 30 Cm*700 Gr

Ürün Genişliği:30 cm Ürün Ağırlığı:700 gr Kutusuzdur

67,50 TL + KDV
79,65 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Alüminyum Folyo 45 Cm*500 Gr

Ürün Genişliği:45 cm Ürün Ağırlığı:700 gr Kutusuzdur

71,74 TL + KDV
84,65 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Alüminyum Folyo 30Cm*2000 Gr

Ürün 30 cm genişliktedir. Folyo net 2000 Gr'dır. Kutuludur. Kolide 9 adet bulunmaktadır.

345,00 TL + KDV
407,10 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Alüminyum Folyo 45Cm*2000 Gr

Ürün 45 cm genişliktedir. Folyo net 2000 Gr'dır. Kutuludur. Kolide 11 adet bulunmaktadır.

396,00 TL + KDV
467,28 TL (KDV Dahil)
+
-
-
+

Alüminyum Folyolar

Mutfakta sıklıkla kullandığımız alüminyum folyolar, farklı boyutlarda olabilmektedir. Farklı boyutlarda olan alüminyum folyolar gıda sektörü dışında da sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle sıcağa karşı dirençli olması sayesinde sıcak ürünlerin paketlenmesinde büyük faydalar sağlamaktadır.

Kuaför salonlarında da sıklıkla gördüğümüz alüminyum folyolar, saç renginin açılmasında kullanılır. Bunun haricinde soba borularından kurum dökülmemesi içinde alüminyum folyodan yapılmış bantlar kullanılır. Sıcaktan etkilenen bir alanınız varsa bu alanlarda da alüminyum folyolardan faydalanabilirsiniz.
Alüminyum folyo fiyatları da çok makul olduğundan hemen her eve ve işyerine girebilmektedir. En uygun fiyatlı ve kaliteli alüminyum folyolar için sitemizdeki detaylara göz atabilirsiniz. Boyut ve kalınlıklarına göre fiyatlarının da değişecek olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Eğer alüminyum folyoyu daha geniş bir alanda kullanacaksanız buna uygun bir ürün tercih etmeniz gerekecektir. Boyutlar ve kalınlık sitemizdeki ürünlerin üzerinde açık ve net bir şekilde belirtilmiştir.


Alüminyum Folyolar Sağlıklı Mı?

Mutfakta bir şeyler pişirirken sıklıkla kullanılan alüminyum folyolar uzun süre yiyeceklerle kaldığında sağlık için zararlı olabilmektedir. Çünkü ısınan yiyeceğe bir süre sonra alüminyum folyo yapışacaktır. Bu da alüminyumun çözülmesine ve gıdaya geçmesine neden olacaktır. Bu durum ilerleyen süreçlerde ciddi sağlık problemlerini de doğurabilmektedir. Bunun için fırında bir yiyecek pişirmek istiyorsanız pişirme kâğıdı veya yağlı kâğıt kullanmanız daha doğru olacaktır.

Alüminyum folyoları kalan yiyeceklerinizin saklanmasında, sandviçlerinizin sarılmasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğru kullanım sonucu herhangi bir sağlık problemi oluşturmayacaktır. Sıcak gıda ürünlerinin de ağzının kapatılmasına alüminyum folyo kullanılabilir ancak bunun yerine gıda ürününün biraz soğumasını beklemek çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.


Alüminyum Folyo Nerelerde Kullanılır?

Birçok alanda kullanılan alüminyum folyolar özellikle gıda sektöründe tercih edilir. Gıda ürünlerinin bozulmadan, tertemiz bir şekilde muhafaza edilmesi için alüminyum folyo kullanılır. Alüminyum folyonun kesici aleti de bulunmaktadır. Kesici aletle kolayca kopan alüminyum folyo ile yorulmadan istediğiniz ürünleri sarabilirsiniz. Ancak elinizle de koparıp kolayca alüminyumla ürünlerinizi sarabilirsiniz.

Sarılması çok kolay olduğundan çok hızlı ve çok pratik bir şekilde istediğiniz gıda ürününü sarıp buz dolabına koyabilir veya yanınıza alabilirsiniz. Alüminyum folyolar sıcağa dayanıklı olduğu gibi soğuğa da dayanıklıdır. Ürünün uzun süre soğuk kalmasını da sağlayabilirler.

Tezgâh üstlerinin ocağa yakın bölümlerinde herhangi bir ateşleme olmaması için alüminyum folyo kullanılır. Bu alüminyum folyolar yapışkanlı olduğundan hem şık bir görünüm verir hem de güvenlidir. Doğru şekilde kullanımla birlikte tezgahınızı güzel bir hale getirebilirsiniz.

Her ne kadar doğal gaz yaygın olsa da şuan da halen köylerde sobalı evler mevcuttur. Soba borularında yapışkan alüminyum folyolar kullanılır ve güzel bir şekilde sarılır. Bu sayede sobadan herhangi bir pislik ev içerisine düşmeyecektir.

Günümüz koşullarında alüminyum folyodan küçük kaseler de yapılmaktadır. Bunlarda sıklıkla komşulara, tanıdıklara aşureler dağıtılır. Aşureler soğumadan tüketiciye ulaşır ve kabın geri verilmesi gibi bir sıkıntıda yoktur. Yendikten sonra alüminyumdan yapılmış kaseler çöplere atılır. Oldukça pratik bir yöntem olmasıyla bilinen bu kaseler de sütlaç gibi farklı tatlılarda taşınmaktadır. Bu alüminyum kaseler özellikle paket servis noktaları, restorantlar ve kafeler tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden günümüzde birçok evde ve firmada bu kaselerden de görmeniz mümkündür.

Birçok farklı alanda kullanılan alüminyum folyolar, artık her evde ve özellikle restoran, yemekhane gibi iş yerlerinde olması gereken temel mutfak eşyaları arasında yerini almıştır.