Fiyat Aralığı
Marka

Ahşap Temizleyiciler

Filtre 0

En İyi Ahşap Temizleyiciler

Ahşap temizleyiciler, diğer yüzeylerden farklı olan ahşap mobilya ve zeminler için özel olarak üretilir. Çünkü ahşap yüzeyler diğerlerine oranla daha hassastır. Bu sebeple sadece ona uygun temizleyicilerle temizlenmelidir.

Ahşap temizleyiciler içerik bakımından diğer temizleyicilerden daha farklıdır. Hassas olan zeminlerde kullanıma uygundur. Bu sebeple ahşap ona uygun olan ahşap temizleyiciler ile temizlenmelidir.

Su veya diğer ticari temizlik ürünleri ahşaba zarar verebilir. Ahşap, suyu emebilir veya ticari temizleyiciler ahşabın yüzeyini ve koruyucu kaplamasını bozabilir. Genel olarak, ahşap mobilyalar ve zeminler özel bir ahşap temizleyiciler ile temizlenmelidir.

Yağlı, vernikli, cilalı ve mumlu ahşap zeminlerde nazik, aşındırıcı olmayan bir temizlik sağlamak için özel olarak formüle edilmiş ahşap temizleyiciler, parke ve ahşap zeminlerin doğal kaplamasında herhangi bir sertlik veya hasar bırakmadan kapsamlı bir temizlik sağlar.

Aradığınız her türlü ahşap zemine uygun ahşap temizleyicileri, Biz Size Yeteriz üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Sıvı ve sprey formlarda birçok farklı alanda kullanılabilecek ahşap temizleyiciler, Biz Size Yeteriz güvencesiyle size sunulur.

Ahşap Temizleyiciler

Ahşap temizleyiciler, kullanım alanlarına göre farklılık gösterir.  Biz Bize Yeteriz tarafından önerilen ahşap temizleyiciler genellikle çok yönlüdür. Kategori içinde yer alan ahşap temizleyici çeşitleri; meşe, kayın, akçaağaç, ceviz gibi her tür ahşapta güvenle kullanılabilir. Bunun yanında ahşap temizleyiciler;

  • Sert ve yumuşak ahşap,
  • Masif ahşap,
  • Yağlı ahşap,
  • Mumlu ahşap,
  • Lake ve cilalı ahşap zemin türlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Bunlara ek olarak parke temizlerde de ahşap temizleyiciler kullanılabilir.

Ahşap zemin temizleyicilerinin birçoğu güçlü içeriğe sahiptir. Bu nedenle su ile seyreltme gerektirir. Seyreltme işlemi, sprey paspaslar veya bir kova yardımıyla kolaylıkla yapılabilir. Ahşap temizleyicinin karıştırıldığı suyun oranının fazla olmaması önemlidir. Vernik, cila veya yağ üzerinde çok fazla su kullanmak, her kullanımda zemine ait olan cilanın bir kısmını alacaktır. Bu da zemininizin daha kısa ömürlü olmasına sebep olacaktır.

Seyreltme işleminde dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ahşap zeminin ıslanmamasıdır. Çünkü su, ahşabı şişirebilir veya çatlatabilir. Ayrıca ahşap temizleyicilerin fazla suyla karışması, etkisini yeterince göstermemesine sebep olacaktır.

Seyreltme işlemi gerektirmeyen ahşap temizleyiciler de vardır. Bunlar genellikle doğrudan zemine püskürtülür ve bir paspas kullanarak etrafa dağıtılır. Kullanmadan önce ahşap temizleyicilerin talimatlarına mutlaka bakın. Çünkü benzerlik gösterse de her ahşap yüzey temizleyici ürünün kullanım şekli farklıdır. Talimatlar her zaman ahşap temizleyicilerin şişelerinin üzerinde bulunur.

Ahşap Temizleyici Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap temizleyici seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hangi alanı veya zemini temizleyeceğinizdir. Çünkü ahşap temizleyiciler; zemin, duvar ve mobilyalarda farklılık gösterir.

Genelleştirilmiş rutin temizlik için pH açısından nötr, su bazlı bir ahşap temizleyici seçmek daha iyi olacaktır. Bu tarz ahşap temizleyiciler, içeriği daha hafif olacağı için zeminlerinize ve cilalarına zarar vermez. Daha sert kirler için alkali su bazlı ahşap temizleyiciler kullanılmalıdır.

Evinizdeki ahşap mobilya, zemin veya kaplamalar için en iyi ahşap temizleyici ürününe karar veremiyorsanız, o ürünü üreten kişilerle görüşebilirsiniz. Genellikle ürünleri için kullanmak üzere belirli bir temizleyici önerebilirler. Ancak döşemeniz yeni değilse veya üreticiye danışamıyorsanız, ahşap zeminleri temizlemek için özel olarak yapılmış bir ürün seçmeniz daha iyi olacaktır.

Yağlı bir zemin düzenli olarak yenilenmeyi ve temizlenmeyi gerektirirken, vernikli bir zemin birkaç yıl boyunca yenilenmeye ihtiyaç duymaz. Yağlı zemin temizleyicinin içerdiği ahşaba nüfuz etmeli ve zemini yenilemelidir, ancak vernikli bir zeminde böyle bir söz konusu değildir. Bu nedenle, tam olarak tasarlandığı bitiş için en uygun ahşap yüzey temizleyici ürününü kullanmak önemlidir.

Ahşap Temizleyici Fiyatları

Ahşap temizleyici fiyatları, ürünün markasına, kullanım alanlarının çeşitliliğine göre değişir. Bunun yanında ahşap temizleyiciler, litrelerine göre de fiyatlandırılır. Boyut arttıkça fiyat da otomatik olarak artacaktır. Ancak büyük şişe ahşap temizleyiciler genellikle küçük şişelerin fiyatları ve litreleriyle karşılaştırıldığında daha az maliyetli olur.

Biz Size Yeteriz olarak ahşap temizleyiciler kategorisinde;

  • Sprey ve sıvı ahşap temizleyici,
  • 5’i 1 arada ahşap temizleyici,
  • Ahşap temizleme maddesi gibi birçok ahşap temizleyici seçeneğini uygun fiyat garantisiyle size sunarız.

Zeminler, mobilyalar gibi birçok ahşap ile üretilmiş alanda kullanılmak üzere her türlü ahşap yüzey temizleyici çeşitlerine ulaşabilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.  Ofis temizliğinde kullanılan ürünlerinin fiyatlarını incelemek için Genel Ofis Temizliği kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ahşap Zemini Temizlemenin ve Korumanın En İyi Yolu Nedir?

Zemine uygun olan ahşap temizleyici seçmek ahşap zemini doğru temizlemek ve korumak açısından çok önemlidir. Ahşap zeminleri korumak için, temizleyicilerin direkt kullanılmasından ziyade konsantre bir ahşap temizleyici suyla karıştırılabilir ve ardından bir bez veya paspas hafifçe nemlendirilerek uygulanabilir. 

Ahşap Zeminler için Ahşap Temizleyicilerle Buharlı Temizleyiciler de Kullanılmalı mıdır?

Buharlı temizleyiciler tarafından verilen yüksek basınçlı buhar, zamanla ahşap kaplamayı bozabilir, zarar verebilir veya soyabilir.  Bu sebeple ahşap temizleyicilerin yalnız kullanılması zeminler için daha iyi olacaktır.

Ahşap Temizleyici Kullanmak Neden Önemlidir?

Ahşap temizleyiciler, ahşap olan yüzeyler için parlaklık ve ayrıntılı bir temizlik sonucu sunar. Dolayısıyla ahşap için özel olarak üretilen bu temizleyiciler, yüzeye zarar vermez veya rengini değiştirmez.